Relacja z konferencji podsumowującej

 

 W dniu 20 października 2015 r. w auli Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku odbyła się konferencja podsumowująca kampanię dotyczącą bioróżnorodności województwa pomorskiego „Bioróżnorodność Skarbem Pomorza”.

Konferencja podzielona była na dwie części. W pierwszej przedstawiono cele projektu oraz dorobek zespołów inwentaryzacyjnych. Również w tej części Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczenurzy Pani Wioletta Malek przybliżyła gościom konferencji informacje dotyczące pozyskiwania środków do realizacji projektów, natomiast Pani Elżbieta Mazurek z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Gdyni zaprezentowała jakie elementy powinny znaleźć się w każdym scenariuszu zajęć terenowych. Po przerwie śniadaniowej nastąpiła najważniejsza część, w czasie której rozdano nagrody laureatom konkursu. Poznaliśmy również zwycięzców w najważniejszym konkursie na najaktywniejszy zespół inwentaryzacyjny. Oto najaktywniejsi:

 

I miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Jana Heweliusza w Żukowie

II miejsce – Zespół Szkół Agrotechnicznych im W. Reymonta w Słupsku

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

 

Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy.

 

Chciałbym podziękować wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękuję organizatorowi kampanii, Lidze Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku za możliwość koordynowania projektu.

Podziękowania kieruję do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku za sfinansowanie kampanii.

Dziękuję parkom krajobrazowym, szczególnie Wdzydzkiemu, Zaborskiemu oraz Parkowi Krajobrazowemu „Dolina Słupi” za pomoc w realizacji.

Dziękuję Lasom Państwowym oraz wszystkim innym partnerom, dzięki którym zrealizowano cele kampanii.

 

Swoim działaniem wszystkie zespoły udowodniły, że młode pokolenie nie jest obojętne na piękno przyrody! 

 

Tomasz Michalski

Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku

Jaśkowa Dolina 59, 80-286 Gdańsk
tel. 58 341 43 76
kom. 504 463 506

Partnerzy

WFOŚ Gdańsk PZPK Lasy Państwowe Marszałek Województwa Pomorskiego

Partnerzy medialni

Radio Gdańsk
Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.